Teodora Mureșan

profesor pentru învățământul primar

Sunt mereu veselă, pozitivă, o fire dinamică ce susține adevaratele valori ale individului, din iubire pentru copii. Am studiat la Colegiul Național Pedagogic „Andrei Șaguna” Sibiu, Facultatea de Științe Socio-Umane, specializarea Psihologie și Sociologie, Pedagogia învățământului primar și preșcolar, studiile fiind aprofundate la diverse cursuri de formare atât în țară cat și în străinătate.

Am îmbrățișat îndată această școală care este preocupată de dezvoltarea unui învățământ de calitate, ea reprezintă al doilea cămin al copiilor, locul in care imaginația nu are limite, în care fericirea copiilor este pe primul loc, în care educația nonformală se îmbină pefect cu cea formală, rezultatele fiind surprizător de plăcute.